Hugus Invite Ski Races - Classic Sprints
Skip Navigation Links
Results
Details
Mobile Results
16 January 2016
Page 1 of 4 (164 items)
[1]234
Pos
Race No
Fav
Name
Time
Category
Cat Pos
Second Categ
Gender
Team
11Zak Ketterson2:56.51U18/U201U20MaleLoppet Nordic Racing
228Jacob Ajax3:08.73U18/U202U20MaleUW Green Bay
35Mackinley Fitzpatrick3:09.58U18/U203U20MaleCXC Junior Development/Lakeland Nordic
42Tamer Mische-Richter3:09.60U18/U204U20MaleEndurance United
54Will Bodewes3:15.61U18/U205U20MaleLakeland Nordic Ski Club
687Anders Sonnesyn3:17.89U161U16MaleWayzata Nordic Ski Team
76Michael Jarzin Jr.3:17.91U18/U206U18MaleAshwaubenon Nordic Ski Team
817Samuel Anderson3:18.79U18/U207U20MaleEndurance United
915Mitchell Delong3:18.87U18/U208U18MaleCopper Country Ski Tigers
103Cory Rouw3:19.47U18/U209U20Male 
1113Xavier Mansfield3:19.56U18/U2010U18MaleLoppet Nordic Racing
1210Patrick Acton3:20.45U18/U2011U18MaleEagan High School
1311David Jaszczak3:20.79U18/U2012U20Male 
1435Jack Christianson3:21.84U18/U2013U20MaleEndurance United
158Samuel Myers3:22.16U18/U2014U18MaleLoppet Nordic Racing
169Andrew Bailey3:22.85U18/U2015U20MaleAshwaubenon Nordic Ski Team
1716Torsten Brinkema3:23.08U18/U2016U18MaleLoppet Nordic Racing
1826Thomas Woolhouse3:23.65U18/U2017U18MaleLoppet Nordic Racing
197Quinn Duffy3:23.69U18/U2018U20Male 
2030Brendan Kray3:25.12U18/U2019U20MaleEndurance United
2112Russell Obrien3:25.33U18/U2020U18MaleCXC Junior Development/Madison Nordic
2274Sam Hanson3:25.39U18/U2021U20MaleStillwater Nordic Ski Team
2318Sam Williams3:25.41U18/U2022U18MaleCXC Junior Development/Iola Ski Team
2473Kristian Johnson3:25.94U18/U2023U20MaleFinn Sisu
2524Ben Nichols3:25.99U18/U2024U20MaleWausau West High School
2622Luke Bodewes3:26.25U18/U2025U18MaleLakeland Nordic Ski Club
2747Andrew Millan3:26.26U18/U2026U18MaleWayzata Nordic Ski Team
2879Alex Larson3:26.69U18/U2027U18MaleLoppet Nordic Racing
2921Matthew Chard3:27.01U18/U2028U18MaleCopper Country Ski Tigers
3045Reed Melicher3:27.86U18/U2029U20MaleMichigan Tech
31115Peter Moore3:28.17U162U16MaleEndurance United
3254Davis Long3:28.52U18/U2030U20MaleNordicwerks Skiklubb
3353Ben Theyerl3:28.80U18/U2031U20MaleChippewa Valley Nordic
3464Ryan Steger3:28.90U18/U2032U18MaleEagan High School
3523Declan Dahlberg3:29.42U18/U2033U18MaleEndurance United
3644Colin Liphart3:29.87U18/U2034U18Male4H CANSKI
3733Ian Ivens3:30.27U18/U2035U18MaleLoppet Nordic Racing
3834Conlan Olson3:30.63U18/U2036U18MaleLoppet Nordic Racing
3951Christian Gostout3:31.28U18/U2037U18MaleRochester Active Sports Club
4080Mark Ousdigian3:31.56U18/U2038U18MaleEndurance United
4120Luc Golin3:32.20U18/U2039U18MaleWayzata Nordic Ski Team
4242Tyler Haroldson3:32.47U18/U2040U18MaleLoppet Nordic Racing
4352Spencer Krog3:32.76U18/U2041U20MaleMesabi East
4488Kieran Mullen3:32.86U163U16MaleLakeland Nordic Ski Club
4514Nathaniel Blichfeldt3:33.04U18/U2042U18MaleLoppet Nordic Racing
4685Adlai Sinkler3:34.81U18/U2043U18MaleLoppet Nordic Racing
4719Joshua Albrecht3:34.92U18/U2044U18MaleLoppet Nordic Racing
4843Gabriel Pfeiffer3:35.02U18/U2045U18MaleMinneapolis Ski Club
4963Benjamin Wright3:36.09U18/U2046U20MaleSuperiorland Ski Club
5049Ryan Washington3:36.31U18/U2047U20MaleMichigan Tech
Page 1 of 4 (164 items)
[1]234

HyperLink Copyright (c) G Vincent, 2017