Ramsauer Dachstein Volkslanglauf Skating
Skip Navigation Links
Results
Race Series
Mobile Results
14 January 2017
HyperLink
Page 1 of 4 (181 items)
[1]234
Pos
Race No
Fav
Photo
Print
Name
Time
Category
Cat Pos
Time Behind
Gender
Gen Pos
Club
City
Country
LAP1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
11024Radek SRETR1:28:44.7AKIm1 M1Ski klub JablonecJablonec Nad NisouCZE 43:28.7212
2114Kevin PLEßNITZER1:28:45.1AKm1 M2WSV RamsauRamsau Am DachsteinAUT 43:29.5323
31028Fabian KATTNIG1:31:45.9AKm23:00.8M3Atomic Pro TeamSt. Jakob Im RosentalAUT 43:28.2111
41026Daniel DEBERTIN1:32:03.5AKm33:18.4M4Eleven Eintracht Braunschweig Skimarathon TeamKarlsruheGER 45:04.9434
51098Andrei TOKAREV1:32:04.5AKIm23:19.7M5RUSSIA 1 RUS 45:09.0737
61097Oleg KOLODIICHUK1:32:16.8AKm43:31.7M6RUSSIA 1 RUS 45:08.2646
71031Martin MESOTISCH1:32:22.7AKIm33:37.9M7Atomic Pro TeamVillachAUT 45:07.0525
81029Christian KITZBICHLER1:32:24.1AKm53:38.9M8Fischer Racing TeamKössenAUT 45:09.8858
91019Roland GALLER1:34:58.1AKIIm1 M9Salomon Nordic AustriaAbtenauAUT 46:05.2919
101041Markus MEISTER1:34:58.7AKIIm20.6M10Salomon Nordic AustriaRohrdorfGER 46:06.510210
111037Martin DOPPELREITER1:35:01.8AKm66:16.7M11Ski Marathon Team Austria AUT 46:07.111611
121034Benjamin WAIDELICH1:35:03.5AKm76:18.4M12Rossignol Racing TeamEnzklösterleGER 46:07.712712
131099Maksim PIROGOV1:35:50.0AKm87:04.9M13RUSSIA 1 RUS 46:14.913813
141115Nikolai POLUKHIN1:36:49.1AKIm48:04.4M14RUSSIA 2 RUS 47:16.615515
1562Fabian GRABER1:36:56.1JUN m1 M15Sportunion Rosenbach LedenitzenAUT 47:17.216116
1685Günter SCHAUBMAYR1:37:46.5AKIIIm1 M16Union OeppingOeppingAUT 47:18.918117
171020Klara MORAVCOVA1:37:47.7AKIw1 F1Ski klub JablonecLetohradCZE 47:18.41711
181094Stefano CIPRIAN1:37:49.4AKIIm32:51.2M17LANGSAM ABER SICHERVal Di ZoldoITA 47:19.619318
191012Stefan FALK1:39:02.4JUN m22:06.2M18SC GroßbergObertraublingGER 48:31.121220
201014Dirk DEBERTIN1:39:03.7AKIIm44:05.6M19Eleven Eintracht Braunschweig Skimarathon TeamKarlsruheGER 47:47.420419
211114Kipill LIAPONOV1:39:47.9AKm911:02.8M20RUSSIA 2 RUS 50:03.9351234
2274Thomas ZLÖBL1:40:05.6AKm1011:20.5M21Atomic Pro TeamBad GasteinAUT 49:06.722921
231023Christoph SCHWARZL1:40:35.3AKIm511:50.6M22Salomon Nordic AustriaViehhausenAUT 46:29.914414
2494Cornelius EBNER1:41:02.3AKm1112:17.2M23USC FaistenauFaistenauAUT 49:07.6231022
25127Matthias DUFTER1:43:00.0AKIm614:15.3M24SC SchlierseeSchlierseeGER 49:57.426625
2675Chrsitoph SEEBACHER 1:43:02.3AKm1214:17.1M25Atomic Pro TeamRadstadtAUT 49:58.7281127
271035Heinz WALCHER1:43:06.3AKIIIm25:19.8M26WSV RamsauSchladmingAUT 49:55.924223
281030Steffen HAAK1:43:07.1AKIm714:22.4M27Karlsruher LemmingeBad WaldseeGER 49:59.429728
29100Richard KANTNER1:43:07.9AKIIm58:09.7M28Kitzbüheler Ski ClubNeukirchen Am GroßvenedigerAUT 50:00.230629
301042Yury KOMLEV1:43:10.7AKIIm68:12.6M29Rittis Alpin Chalets Ramsau Am DachsteinRUS 50:08.036835
311033Martin REJZEK1:43:13.9AKIIm78:15.7M30Eleven Eintracht Braunschweig Skimarathon TeamBraunschweigCZE 50:00.931730
32206Stefan DULLNIG1:43:18.4AKIIm88:20.2M31Ski Marathon Team Austria AUT 49:56.825524
3399Gerhard ENZENHOFER1:43:19.7AKIIIm35:33.2M32DAN CC MT EidenbergBad LeonfeldenAUT 50:01.832331
3458Thomas RETTENEGGER1:43:24.6AKIm814:39.9M33Salomon Nordic AustriaTriebenAUT 50:03.234833
35121Lukas RIEDLSPERGER1:44:26.4JUN m37:30.2M34TSU St.VeitSt.VeitAUT 49:58.227326
361017David BREHMKE1:45:36.4AKm1316:51.3M35Eleven Eintracht Braunschweig Skimarathon TeamBraunschweigGER 50:58.1371336
37123Armin HUBER1:46:20.9AKIm917:36.1M36  AUT 50:59.838937
38105Meiko HÖMKE1:46:21.9AKIIm911:23.7M37Eintracht BraunschweigBraunschweigGER 51:22.2411039
391118Natalia IAKOMOVA1:46:23.2AKIw28:35.4F2RUSSIA 3 RUS 51:01.93922
40110Franz AIGNER1:46:25.3AKIIm1011:27.1M38SC LeogangLeogangAUT 51:02.740938
41131Martin KERSCHBAUMER1:47:25.4AKIm1018:40.6M39WSV LiezenEugendorfAUT 52:33.0481046
4273Peter ZLÖBL1:47:32.3AKIIIm49:45.7M40Atomic Pro TeamBad GasteinAUT 50:02.433432
4398Max HUMENBERGER1:47:33.8AKIIIm59:47.3M41Union OeppingOeppingAUT 52:30.445843
4471Heinz SCHNUPP1:47:36.1AKIIm1112:37.9M42WSC Bad MitterndorfBad MitterndorfAUT 52:31.4461144
4596Toni WUTTE1:47:47.2AKIIIm610:00.6M43DSG SELE ZELLSt.MargaretenAUT 52:28.944742
46130Günter PACHLER1:47:59.3AKIIIm710:12.8M44  AUT 52:27.142540
4751Alexander FRITZ1:48:04.2AKm1419:19.1M45"TSV ""Eiche"" Nemarkt"EbenthalAUT 52:32.1471445
481008Jan TOMAHOGH1:48:20.9AKIm1119:36.2M46KBL Turcianske TepliceHorná ┼átubnaSVK 53:52.5581355
4981Thomas KERSCHBAUMER1:48:29.1AKIIIm810:42.6M47USC Atomic St. LeonhardRohrendorf Bei KremsAUT 53:50.5561053
5024Burkhard LEITNER1:48:31.9AKIIm1213:33.7M48 PrägratenAUT 53:41.0521250
Page 1 of 4 (181 items)
[1]234
fb